Nabór wniosków o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców z KFS

Powiatowy Urząd Pracy informuje,

iż w dniach 06.03-10.03.2017 ogłasza nabór

wniosków o dofinansowanie kształcenia ustawicznego

pracowników i pracodawców

z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

W 2017roku środki z KFS są dedykowane na finansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców zgodnie z ustalonymi przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej priorytetami, w 2017roku środki KFS przeznaczone mogą być na:

1. wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w sektorach:
  • przetwórstwo przemysłowe (sekcja C w nomenklaturze PKD),
  • transport i gospodarka magazynowa (sekcja H w nomenklaturze PKD),
  • opieka zdrowotna i pomoc społeczna (sekcja Q w nomenklaturze PKD);
  1. wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie zawodach deficytowych;

Zawody deficytowe dla powiatu otwockiego określone w:

• Informacji sygnalnej za I półrocze 2016r. oraz,
  • Barometrze zawodów 2017r.
  1. wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.

Kompletne wnioski należy składać zgodnie z ogłoszonym naborem w sekretariacie urzędu, pokój nr 14.

Druki do pobrania:

• Wniosek Pracodawcy o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
  • Formularz informacji przy ubieganiu się o pomoc de minimis.
  • Zawody deficytowe i nadwyżkowe Powiat otwocki. Informacja sygnalna I półrocze 2016r.
  • Barometr zawodów 2017 powiat otwocki
  • Regulamin finansowania działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach KFS
  • Karta oceny wniosku

Aktualność dodana przez: PUP Otwock (2017-02-20 11:20:17) , zredagowana przez: PUP Otwock (2017-02-28 11:04:32)